تاریخچه:
بیمارستان ضیائیان در سال ۱۳۷۲زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی تهران در جنوب تهران در منطقه فلاح روبری شهرداری منطقه ۱۷تأسیس شده است و همواره خدمات قابل توجهی به بیماران این منطقه ارائه داده است و با گذشت زمان و با توجه به نیاز، پیشرفت قابل توجهی در زمینه درمان داشته است.
کتابخانه بیمارستان ضیائیان از سال ۱۳۸۴در حیاط بیمارستان ضیائیان و با عنوان کتابخانه بیمارستان ضیائیان تأسیس و آغاز به فعالیت نمود. در راستای آموزشی شدن بیمارستان در سال ۱۳۹۰و ارتقاء سطح خدمات آموزشی، اقداماتی در جهت توسعه و روز آمد سازی منابع کتابخانه بعمل آمد و در سال ۱۳۹۶با تغییراتی که در ساختمان بیمارستان به وجود آمد کتابخانه جدید در طبقه سوم بیمارستان بنا گردید.


معرفی کتابخانه

در حال حاضر کتابخانه این مرکز با حمایت‌های بی شائبه معاونت آموزشی و پژوهشی بیمارستان، بکارگیری شیوه‌های نوین کتابداری، اطلاع‌رسانی و تکنولوژی، استفاده بهینه از نیروی انسانی، منابع و امکانات و در راستای اهداف آموزشی پژوهشی بیمارستان، به عرضه خدمات می‌پردازد.
هدف کتابخانه تأمین نیازهای اطلاعاتی اعضای هیات علمی، متخصصین، دانشجویان و کارمندان می‌باشد سیستم کتابخانه بر اساس سیسیتم کتابخانه ملی پزشکی آمریکا (nlm)سازمان دهی شده است؛ و به صورت قفسه باز اداره می‌شود مساحت کتابخانه حدود 120 متر مربع است که شامل سالن مطالعه، سایت رایانه و اطلاع رسانی، بخش مخزن، بخش مرجع و میز گردش منابع (امانت) به صورت مجزا می‌باشد.

اطلاعات کارکنان کتابخانه
نام و نام خانوادگی: زهرا اسدالهی
رشته تحصیلی: کتابداری بالینی (علم اطلاعات گرایش پزشکی)
مقطع تحصیلی: فوق لیسانس
سمت شغلی: مسئول کتابخانه
شماره تماس: ۰۲۱۵۵۱۳۱۳۶۳

جامعه استفاده کننده:
اعضای هیات علمی، رزیدنت های پزشکی، دانشجویان پزشکی عمومی، پزشکان و کلیه همکاران بالین و غیر بالین

 


تماس با ما

 


             

 

    

 


 


تهران - خیابان قزوین - دوراهی قپان - میدان ابوذر - بیست متری ابوذر - مرکزآموزشی درمانی ضیائیان- واحد کتابخانه

تاریخ بروزرسانی:  ۱۴۰۲/۰۱/۲۲