رئیس بخش مرکز جامع تکامل کودکان: آقای دکتر علی اشرف اقبالی فوق تخصص مغز و اعصاب کودک و نوجوان 

مرکز جامع تکامل کودکان:

به منظور ارتقاء سطح تکامل کودکان طبیعی، انجام فعالیت های غربالگری، تشخیص و مداخله زودرس در اختلالات تکاملی با هدف پیشگیری، تشخیص، مداخله بهنگام، ارتقاء سطح تکامل کودکان در معرض خطر یا دچار تاخیر تکاملی و یا جلوگیری از افت سطح تکامل ، توانبخشی و ارتقاء توان سازگاری و حمایت از خانواده های کودکان دچار اختلال های تکاملی حرکتی، ذهنی، ارتباطی، رفتاری و اجتماعی مرکز جامع تکامل کودکان در بهمن ماه سال 1396 در مرکز آموزشی و درمانی ضیائیان تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران افتتاح گردیده است.

دامنه خدمت در این مرکز به مراجع کنندگان از بدو تولد تا 18 سالگی و از طریق اقدامات پیشگیرانه، آموزش غربالگری، تشخیص، درمان و توانبخشی برای گروه هدف شامل تمامی کودکان و نوجوانان  طبیعی، در معرض خطر تاخیرتکاملی، دارای تاخیر و یا اختلال تکاملی می باشد.

 این مرکز در طبقه اول ساختمان شماره 2 بیمارستان ضیائیان در فضایی به مساحت حدودا 300 متر قرار گرفته شده و به صورت تمام وقت/ پاره وقت به ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی زیر می پردازد:

-         درمانگاه تخصصی تکامل کودکان

-         درمانگاه فوق تخصصی روانپزشکی کودک و نوجوان

-         درمانگاه فوق تخصصی مغز و اعصاب کودک و نوجوان

-         درمانگاه چند تخصصی 

-         اجرای تست های غربالگری و تکاملی همچون ASQ,bayley  

-         اجرای تست های هوش و سایر ارزیابی های روانشناختی

-         خدمات توانبخشی شامل گفتار درمانی، کار درمانی

-         درمان اختلالات یادگیری و رفتاری کودکان و نوجوانان

-         روان درمانی رفتاری-شناختی اختلال های رفتاری و هیجانی کودکان و نوجوانان

-         آموزش مدیریت رفتاری به والدین

-         روان درمانی رفتاری شناختی بزرگسالان به خانواده های کودکان و نوجوانان مراجعه کننده 

در حال حاضر وب سایت  اطلاع رسانی و نوبت دهی مرکز جامع تکامل کودکان دردست راه اندازی می باشد . خواهشمند است که در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نوبت گیری در روزها وساعات اداری با شماره تلفن مستقیم 55790449 و یا 55176810 داخلی 440 تماس بگیرید.