معرفی بخش سی سی یو مرکز آموزشی درمانی ضیائیان

مسئول فنی بخش:   دکتر احسان سخاوتی، متخصص قلب و عروق

سرپرستار:   خانم محبوبه حیدری، کارشناس پرستاری<![if gte mso 9]> <![endif]><![if gte mso 9]> <![endif]><![if gte mso 9]> <![endif]><![if gte mso 9]> <![endif]><![if gte mso 10]>

<![endif]><![if gte="" mso=""> <![endif]><![if gte="" mso=""> <![endif]><![if gte="" mso="">

<![endif]><!![if><!![endif]><!![if><!![endif]><!![if><!![endif]> <!![if><!![endif]><!![if><!![endif]><!![if><!![endif]>

<![endif]><![if gte="" mso=""><![endif]><![if gte="" mso=""><![endif]><![if gte="" mso="">

<![endif]><![if gte="" mso=""><![endif]><![if gte="" mso=""><![endif]><![if gte="" mso="">

این بخش مخصوص بیمارانی است که از نظر قلبی دچار آسیب های حاد و مزمن شده و به صورت شبانه روزی در سه شیفت کاری تحت مراقبت پرستاران مجرب قرار دارند.

 بخش سی سی یو بیمارستان ضیائیان شامل ۱۴ تخت که از طریق پارتیشن از هم جدا شده است می باشد که هر کدام دارای یک عدد مانیتورینگ قلبی ریوی ( نوار قلبی، فشار خون، پالس اکسی متری تعداد ضربان قلب و تعداد تنفس ) می باشد هر تخت شامل یک عدد ساکشن مرکزی می‌باشد و هر کنسول قدرت نصب دو عدد مانومتر اکسیژن و چندین عدد پریز برق و روشنایی مجزا می‌باشد که در کنار هر تخت  یک عدد کمد  بیمار و یک میز غذا خوری و یک عدد چهار پایه جهت سهولت در جابجایی بیماران و یک عدد صندلی قرار دارد. بخش سی سی یو مجهز به دو عدد ونتیلاتور جهت بیماران اینتوبه و در ترالی که همراه با سه عدد D.Cشوک و دو عدد دستگاه EKGو دو عدد ساکشن پرتابل و همچنین کپسول اکسیژن پرتابل در حجم های ۴۰ و ۱۰ لیتری به ترتیب ۲ و ۳ عدد می باشد ۱ عدد پاراوان سربی جهت حفاظت پرسنل و همراهان بیمار موجود است.

 تجهیزات دیگر شامل ویلچر، برانکارد، تخت اکسترا، پمپ انفوزیون ۱۲، پمپ سرنگی ۶ موجود میباشد. در اتاق POST.CCUنیز 6 تخت که ازطریق پرده از هم جدا شده و شامل کمد و میز بیمار و پزشک، میز غذا خوری و یک عدد چهار پایه و صندلی قرار دارد.

دربخش سی سی یو  جهت رفاه حال بیماران و رضایتشان ۵ دستگاه یخچال یک دستگاه آبسردکن و یک دستگاه تلویزیون در بخش موجود است. همچنین جهت کمک در تشخیص بیماران دو عدد مانیتورینگ و دو عدد هولترفشار موجود می باشد و مورد استفاده بیماران قرار می گیرد.

 قابل ذکر است که در بیمارستان ضیائیان کارهای تشخیصی از جمله اکوکاردیوگرافی، تست ورزش، اسکن هسته ای قلب نیز انجام می پذیرد.تصاویر مربوط به بخش ccu
<!![if><!![endif]><!![if><!![endif]><!![if><!![endif]>

 

<!![if><!![endif]><!![if><!![endif]><!![if><!![endif]>

 

<!![if><!![endif]><!![if><!![endif]><!![if><!![endif]>