رئیس بخش: دکتر افسانه تفرشی رئیس گروه زنان، عضو هیات علمی متخصص زنان و زایمان

مسئول بلوک زایمانعاطفه  روهنده  کارشناس ماماییکلیه خدمات اورژانسی که مربوط به مادران باردار در تمام ساعات شبانه روز در بلوک زایمان ارائه می گردد. شامل معاینات زنان باردار، خونریزی ها، مادران پرخطر، کنترل علائم حیاتی، درخواست آزمایشات و سونوگرافی های اورژانسی، کنترل ضربان قلب جنین، ثبت نوار قلب جنین و بررسی حرکات جنین (NST).

 لازم به ذکر است روند ارائه خدمات به این شکل صورت می‌پذیرد که ابتدا تمام ارزیابی‌ها و معاینات توسط مامای خبره و باتجربه انجام می شود و سپس وضعیت مادر باردار به اطلاع پزشک متخصص زنان مقیم که به صورت ۲۴ ساعته در بیمارستان حضور دارند رسانده می‌شود و در صورت نیاز به بررسی های بیشتر اقدامات لازم انجام می گردد.

 در صورت نیاز به بستری جهت زایمان طبیعی امکان استفاده از تکنیک های آرامبخش زایمان مانند موسیقی تراپی، نور پردازی، رایحه درمانی در این مرکز وجود دارد.

 زایمان کم درد در همه شیفت ها به وسیله ی  Tenss  و گاز استنشاقی (N2O) قابل انجام است و زایمان بی درد به روش بی حسی نخاعی هم در صورت درخواست مادر ۲ روز در هفته انجام میگردد.

 تمام مادران، حین گذراندن این سیر درد زایمان در یک اتاق یک نفره با امکان ملاقات و داشتن همراه دوره دیده را دارند.

بخش زایمان دارای ۵ تخت و اتاق یک نفره و یک اتاق دو نفره دو تخته مجموعا 7 تخت میباشد.

 کلاسهای آمادگی زایمان به طور رایگان هر روز هفته از ساعت ۱۰ الی ۱۲ توسط کارشناسان مجرب مامایی برگزار می‌شود که در این کلاس طی 8 جلسه با تمام تکنیک های تنفسی، زایمان، شیردهی، هشدارها و علائم خطر آشنا می‌شوند.