معرفی بخش آی سی یو مرکز آموزشی درمانی ضیائیان


رئیس بخش:   دکتر نرجس مرادی 
سرپرستار:  الهام سعیدی کارشناس پرستاری
بخش مراقبتهای ویژه آی سی یو بیمارستان ضیائیان در ۱۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۳ افتتاح و شروع به کار نموده است.

  این بخش ۱۲ تخت فعال با تمام سیستمهای مانیتورینگ کامل قلبی تنفسی، دستگاه های تنفس مصنوعی از نوع بنت Avita4 و سیستم دوربین مداربسته برای کنترل و ملاقات تصویری و .... است.

 ضمناً هر تخت مجهز به یک عدد آمبوبگ و گوشی پزشکی مختص هر بیمار می باشد. این بخش مجهز به دو عدد ترالی کد احیا دو عدد دستگاه شوک قلبی (دفیبریلاتور) جهت نیاز در مواقع اورژانس می باشد. علاوه بر آن 10 پزشکی بیهوشی مقیم، ۲۴ پرستار و ۱۴ کمک پرستار مجرب، که به طور مداوم تحت آموزش ویژه جهت به روز رسانی مهارت های درمانی و مراقبتی از بیماران بستری در این بخش قرار میگیرند؛ کلیه امکانات مراقبتی - دارویی که برای مراقبت از بیماران و رفاهشان لازم است را به صورت ۲۴ ساعته فراهم آورده اند.

 بخش مذکور توانایی مراقبت و درمان بیماران نیازمند به مراقبت ویژه جنرال را دارا میباشد. در سایر تخصص ها در صورت لزوم پزشکان بیمارستان جهت مشاوره در دسترس می باشند.

 با افتتاح این بخش کلیه بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار میگیرند در صورت نیاز به مراقبت های ویژه به طور مستقیم به آی‌سی‌یو منتقل شده و از مراقبت‌های ویژه با اطمینان و اعتماد بیشتر بهره‌مند می‌شوند؛ تا دوره بعد از عمل را بدون خطر سپری کنند.

 در این بخش کلیه موازین کنترل عفونت جهت پیشگیری از ابتلاء بیماران به عفونت‌های بیمارستانی رعایت می گردد.تصاویر مربوط به بخش ICU