چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سمپوزیوم افسردگی در سالمندان

به گزارش مرکز آموزشی درمانی ضیائیان، سمپوزیوم یکروزه افسردگی در سالمندان با حضور اساتید دانشگاه های مختلف علوم پزشکی در مرکز آموزشی درمانی ضیائیان برگزار گردید.

سمینار یک روزه افسردگی در سالمندان با همکاری گروه های علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی، بهزیستی در مورخه 9 شهریورماه ۱۳۹۶ در سالن آمفی تئاتر مرکز آموزشی درمانی ضیائیان برگزار شد.

 در این سمینار که با حضور اساتید دانشگاهی برگزار شد، شرکت کنندگان درباره لزوم پرداختن به افسردگی در سالمندان و مبانی تشخیص و درمان آن به تفضیل سخنرانی کردند.

 افسردگی در سالمندی با توجه به شیوع  حداقلی ۱۰ درصدی در جامعه، متاسفانه در قالب مواقع تشخیص و درمان آن مورد غفلت قرار می گیرد که دلایل مختلفی برای آن وجود دارد. از جمله اینکه افسردگی در سنین بالا هم بودی زیادی با بیماری‌های دیگر پزشکی مثل بیماری‌های قلبی و عروقی، روماتوئیدی و دیابت دارد، نکته مهم دیگر برای این غفلت آگاه نبودن پزشکان و خانواده به علائم غیر معمول افسردگی در سنین بالاست.

 در این سمینار اساتید به موضوعاتی با محوریت اپیدمیولوژی افسردگی در سالمندان، بیماری‌های مدیکال، درمان های غیردارویی در افسردگی سالمندان، نقش حمایت های اجتماعی در افسردگی سالمندان و ... پرداختند ودر انتها از بخش سالمندان مرکز آموزشی درمانی ضیائیان بازدید و عمل آوردند.


گالری تصاویر


١٢:٣٥ - پنج شنبه ٩ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٧٠٥٣٥    /    تعداد نمایش : ١١٧